YHTEYSTIEDOT

Voit ottaa meihin yhteyttä täyttämällä tarjouspyyntölomakkeen:

MYYNTI KOTIMAA Puhelinnumero Email
Myyntipalvelu 020 779 1500 am(at)am.fi
Jouni Koskela (lomalla 03.08 - 23.8.2020) 0400 242999 jouni.koskela(at)am.fi
Ismo Virtanen (lomalla 22.06 - 11.07.2020) 0400 843920 ismo.virtanen(at)am.fi
MYYNTI VIENTI Puhelin Sähköposti
Janne Mäkipää (lomalla 13.7.-9.8.2020) +358 40 5572374 janne.makipaa(at)am.fi
Maksim Masiuk (on vacation 6. July-1. July 2020) +358 40 5137796 maksim.masiuk(at)am.fi
HUOLTO, VARAOSAT, KÄYTTÖTUKI Puhelinnumero Email
Varaosapalvelu 020 779 1500 aftersales(at)am.fi
TOIMIPISTEET Osoite Paikkakunta Puhelinnumero
Iisvesi Karsikonmäentie 1 77800 IISVESI 020 7791500
Jyskä Valmetintie 11 40420 JYSKÄ 020 7791500

Jyskän toimipisteelle ajaminen

Karttasovellus saattaa neuvoa ajamaan Jyskän tehtaalle Jyskänlaakson tien kautta. Kyseessä on kuitenkin virheellinen ajoreitti.

Tehtaalle ajetaan kääntymällä Valmetintieltä risteyksessä 62°14'19.7"N 25°49'31.8"E. Risteyksessä on tieviitta "Valmetintie 9-11" ja opaste tehtaalle. Alla ajo-ohje saavuttaessa Jyväskylän suunnalta.

Huoltokumppanit
Arctic Machine Oy Iisvesi Karsikonmäentie 1 020 7791500 www.am.fi
Arctic Machine Jyskä Valmetintie 11 020 7791500 www.am.fi
Kempeleen Autoklinikka Kempele Paiturintie 26 041 550 8883 https://www.kempeleenautoklinikka.fi
Uudenmaan Konehuolto Kerava Tiilitehtaankatu 4 0400 646 571 https://www.uudenmaankonehuolto.fi
Konehuolto J. Heinonen Lohja Paloniementie 42 Halli 3 050 555 8654 https://www.maatalouskonehuoltolohja.fi
Ekströmin korjaamo Porvoo Kausalantie 213 0400 758 374
HF-Autohuolto Riihimäki Tehtaankatu 17 0400 428 403 https://www.dealer.volvotrucks.fi/hf-autohuolto/home.html
North Metal, Korjaamo Rovaniemi Jämytie 18A 0400 216083 https://www.northdrill.fi/north-metal
Kiviniityn Auto- ja Maatalouskonehuolto Sastamala Kivisenojankatu 7 040 734 7177 https://www.kiviniitty.net
Koillismaan Metallipaja Taivalkoski Haaraniementie 4-6 040 5685342 http://www.koillismaanmetallipaja.fi
LMH teknik Vaasa, Mustasaari Kauppatie 27 0500 568700 https://lmhteknik.fi
Arskan Kone Oy Ilomantsi Hatuntie 50 C 0500 273 422 http://www.arskankoneoy.fi

JÄLLEENMYYJÄT

MAA YRITYS PUHELIN SÄHKÖPOSTI WWW
Venäjä OOO Arctic Machine- R +7 495 9632335 arcticmachine(at)mail.ru www.arcticmachine.ru
Valko-Venäjä PKOOO FOMAR +375 17 5127584 fomar(at)fomar.by www.fomar.by
Kazakstan ООО +7(7172) 27-90-98 sales(at)kdmauto.com
Tanska BPK Maskiner +45 2077 4000 bruno(at)bpkmaskiner.dk https://bpkmaskiner.dk/
Viro Finmax Oü +372 509 4585 erkki.laving(at)finmax.ee www.finmax.ee
Islanti Barki E.H.F. +354 554 6499 barkiea(at)islandia.is www.barki.is
Latvia SIA Unimotors Latvia +371 6751 2590 unimotors(at)unimotors.lv www.unimotors.lv
Liettua UAB KMT +370 3737 7138 kmt(at)palfinger.lt www.palfinger.lt
Norja Øveraasen A/S +47 6114 6000 admin(at)overaasen.no www.overaasen.no
Ruotsi Ströman Maskin AB +46 3031 5050 stroman(at)stroman.se www.stroman.se