YHTEYSTIEDOT

Voit ottaa meihin yhteyttä täyttämällä tarjouspyyntölomakkeen:

Arctic Machine Oy on osa Aebi Schmidt Groupia. 10.02.2021 lähtien tavoitat meidät kuten ennenkin, ja lisäksi etunimi.sukunimi@aebi-schmidt.com -osoitteesta. Päivitäthän siis osoitekirjaasi myös tämän uuden sähköpostiosoitteen.

MYYNTI KOTIMAA Puhelin Sähköposti
Myyntipalvelu 020 779 1500 am(at)aebi-schmidt.com
Jouni Koskela 0400 242999 jouni.koskela(at)aebi-schmidt.com
Lasse Karjalainen 040 1391554 lasse.karjalainen(at)aebi-schmidt.com
John Raitala (kiinteistönhoito, lakaisukoneet) 040 1363 300 john.raitala(at)aebi-schmidt.com
Jani Timoniemi 040 674 2234 jani.timoniemi(at)aebi-schmidt.com
MYYNTI VIENTI Puhelin Sähköposti
Janne Mäkipää +358 40 5572374 janne.makipaa(at)aebi-schmidt.com
HUOLTO, VARAOSAT, KÄYTTÖTUKI Puhelin Sähköposti
Varaosapalvelu 020 779 1500 aftersales.am(at)aebi-schmidt.com
TOIMIPISTEET Osoite Paikkakunta Puhelin
Iisvesi Karsikonmäentie 1 77800 IISVESI 020 7791500
Jyskä Valmetintie 11 40420 JYSKÄ 020 7791500

Jyskän toimipisteelle ajaminen

Päivitetty 01.10.2021.

Tehtaalle ajetaan kääntymällä Salvesenintieltä Jyskänlaaksoon, sijaintiin 62°14'00.8"N 25°49'32.3"E. Risteyksessä on opaste tehtaalle. Alla ajo-ohje saavuttaessa Jyväskylän suunnalta. Soita portilla numeroon +358 (0)40 026 8556.

Huolto ja varaosat Aebi Schmidt -tuotteet
Arctic Machine Oy Karsikonmäentie 1 77800 Iisvesi 0207791500 www.am.fi
Arctic Machine Oy Valmetintie 11 40420 Jyskä 0207791500 www.am.fi
Huoltokumppanit, Arctic tuotteet, NIDO ja STRATOS Hiekoitinautomaatit
Kempeleen Autoklinikka Paiturintie 26 90440 Kempele 0415508883 https://www.kempeleenautoklinikka.fi
Uudenmaan Konehuolto Tiilitehtaankatu 4 04260 Kerava 0400646571 https://www.uudenmaankonehuolto.fi
Konehuolto J. Heinonen Paloniementie 42 Halli 3 08450 Lohja 0505558654 https://www.maatalouskonehuoltolohja.fi
Ekströmin korjaamo Kausalantie 213 47350 Kimonkylä 0400758374
HF-Autohuolto Tehtaankatu 17 11710 Riihimäki 0505117392 https://www.dealer.volvotrucks.fi/hf-autohuolto
North Metal, Korjaamo Jämytie 18A 96910 Rovaniemi 0400216083 https://www.northdrill.fi/north-metal
Kiviniityn Auto- ja Maatalouskonehuolto Kivisenojankatu 7 38200 Sastamala 0407347177 https://www.kiviniitty.net
Koillismaan Metallipaja Haaraniementie 4-6 93400 Taivalkoski 0405685342 http://www.koillismaanmetallipaja.fi
LMH teknik Kauppatie 27 65610 Mustasaari 0500568700 https://lmhteknik.fi
Arskan Kone Oy Hatuntie 50 C 82900 Ilomantsi 0500273422 http://www.arskankoneoy.fi
Raskone: talvilaitehuollot
Raskone Turku Tiemestarinkatu 5, 20360 Turku 0300870851 https://raskone.fi/korjaamot/turku/
Raskone Seinäjoki Teollisuustie 30, 60100 Seinäjoki 0300870785 https://raskone.fi/korjaamot/seinajoki
Raskone Joensuu Jukolankatu 18, 80160 Joensuu 0300870765 https://raskone.fi/korjaamot/joensuu/
Raskone Oulu Moreenikuja 2, 90630 Oulu 0300870791 https://raskone.fi/korjaamot/oulu/
Raskone Tampere Perkkoonkatu 9, 33850 Tampere 0300870795 https://raskone.fi/korjaamot/tampere/
Raskone Kouvola Savonsuontie 8, 45720 Kuusankoski 0300870774 https://raskone.fi/korjaamot/kouvola/
Raskone Vantaa Toinen savu 8, 01510 Vantaa 0300870857 https://raskone.fi/korjaamot/vantaa-airport/
Huoltokumppanit, Aebi Schmidt lakaisukoneet ja muut kesätuotteet
Rotator Oy Tuottotie 4 33960 Pirkkala 0105838288 https://www.rotator.fi/
Rotator Oy Linkokuja 6-8 01741 Vantaa Työnjohto: 0105838459 https://www.rotator.fi/
Rotator Oy Linkokuja 6-8 01741 Vantaa Varaosat: 0105838460 https://www.rotator.fi/
Rotator Oy Lukkokuja 2 70420 Kuopio 0105838273 https://www.rotator.fi/
Rotator Oy Uimarannantie 3 21420 Lieto 0105838242 https://www.rotator.fi/
Rotator Oy Visiolinja 5 90410 Oulu 0105838008 https://www.rotator.fi/
Rotator Oy Alatie 2 A 1 96100 Rovaniemi 0105838008 https://www.rotator.fi/
Rotator Oy Johtotie 4 60510 Hyllykallio 0105838288 https://www.rotator.fi/
Huolto-Särkkä Oy Alaniitynkatu 11 53550 Lappeenranta 054162654 http://www.huoltosarkka.fi/
KS Huoltopalvelu Oy Kankitie 5 B 40320 Jyväskylä 0400 918 541, 0400 918 542 http://www.kshuoltopalvelu.fi/

JÄLLEENMYYJÄT

MAA YRITYS PUHELIN SÄHKÖPOSTI WWW
Venäjä OOO Arctic Machine- R +7 495 9632335 arcticmachine(at)mail.ru www.arcticmachine.ru
Valko-Venäjä PKOOO FOMAR +375 17 5127584 fomar(at)fomar.by www.fomar.by
Kazakstan ООО +7(7172) 27-90-98 sales(at)kdmauto.com
Tanska BPK Maskiner +45 2077 4000 bruno(at)bpkmaskiner.dk https://bpkmaskiner.dk/
Viro Finmax Oü +372 509 4585 erkki.laving(at)finmax.ee www.finmax.ee
Islanti Barki E.H.F. +354 554 6499 barkiea(at)islandia.is www.barki.is
Latvia SIA Unimotors Latvia +371 6751 2590 unimotors(at)unimotors.lv www.unimotors.lv
Liettua UAB KMT +370 3737 7138 kmt(at)palfinger.lt www.palfinger.lt
Norja Aebi Schmidt Norge AS +47 61 10 84 40 no-salg(at)aebi-schmidt.com https://www.aebi-schmidt.com/nb/norge
Ruotsi Ströman Maskin AB +46 3031 5050 stroman(at)stroman.se www.stroman.se
Ruotsi Aebi Schmidt Sweden AB +46 142 29 90 00 se-info(at)aebi-schmidt.com https://www.aebi-schmidt.com/sv/sverige